Actualiteiten

Trein der 1000 naar Auschwitz-Birkenau - mei 2020

Wil je mee met de ‘trein der 1000 – editie 2020’?

Lees meer...

Prijs Michel Vanderborght

Toekenning van de Prijs Michel Vanderborght door het FIR aan Henri Goldberg.

Lees meer...

Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2019 – ‘Enemy at the Gates’, dinsdag 26 maart

De vzw Auschwitz in Gedachtenis vertoont in 2019 voor de vijfde keer een reeks films in de Brusselse Cinema AVENTURE. Dit jaar is het thema ‘Propaganda’. De eerste film is ENEMY AT THE GATES.

Lees meer...

Cyclus van documentaires van de vzw Auschwitz in Gedachtenis – ‘Overleven en Verzet in Auschwitz’, 29 januari 2019

In het kader van zijn ‘Cyclus van documentaires’, nodigt de vzw Auschwitz in Gedachtenis u uit op de vertoning van Overleven en Verzet in Auschwitz. Getuigen vertellen ..., een film van Sarah Timperman en Stéphanie Perrin, op dinsdag 29 januari om 19.30 uur in CINEMA AVENTURE.

Lees meer...

Studiereis ‘In het spoor van de Shoah in Polen’, van 8 tot en met 15 juli 2019

Onze studiereis 2019 naar de uitroeiingscentra in Polen zal van maandag 8 tot en met maandag 15 juli plaatsvinden en is complementair aan onze studiereis naar Auschwitz-Birkenau.

Lees meer...

Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2018 - ‘Turtles can fly’, dinsdag 27 november

De vzw Auschwitz in Gedachtenis vertoont in 2018 voor de vierde keer een reeks films in de Brusselse Cinema AVENTURE. Dit jaar is het thema ‘Over Grenzen heen’. De zesde film is TURTLES CAN FLY.

Lees meer...

Tentoonstelling ‘1914-1918 ...na de Bevrijding...’ in Het BELvue museum

De vzw Auschwitz in Gedachtenis stelt de tijdelijke tentoonstelling ‘1914-1918 ...na de Bevrijding...’ in Het BELvue museum te Brussel voor.

Lees meer...

Meer artikelen...

  1. Studiereis 2019 naar Auschwitz-Birkenau
  2. Oproep: Wij hebben U nodig!
  3. Vormingsdag ‘Het nazi-vernietigingsproces: een technische invalshoek’, 21 november 2018
  4. ‘De Muziek onder het Derde Rijk: ‘Over grenzen heen’ ’, 9 november 2018
  5. Internationaal Colloquium over ‘Aktion Reinhardt’ en ‘Aktion Erntefest’, 3 en 4 november 2018
  6. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2018 - ‘Ajami’, dinsdag 30 oktober
  7. Uitreiking van de Prijzen Stichting Auschwitz 2017-2018, 22 oktober 2018
  8. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2018 - ‘Rabbit Proof Fence’, dinsdag 25 september
  9. Boekvoorstelling ‘De kelders van de Gestapo: Erkenning en bewaring’, 5 juni 2018
  10. Boekvoorstelling ‘Dossin: Wachtkamer van Auschwitz’, 10 juni 2018
  11. Studiedag ‘Medisch eugenisme en misbruik van wetenschap toegepast door de Asmogendheden’, 31 mei 2018
  12. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2018 - ‘Bridge of Spies’, dinsdag 29 mei
  13. Rondleiding ‘Joodse geheugen en Verzet in de wijk ‘Marollen-Zuidstation’ ’, 5 mei 2018
  14. Studiereis ‘In het spoor van de Shoah in Polen’, van 6 tot en met 13 augustus 2018
  15. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2018 - ‘Joint Security Area’, dinsdag 24 april
  16. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2018 - ‘POWIDOKI’, dinsdag 27 maart
  17. Filmvoorstelling ‘Hitler's Reign of Terror’, van 7 tot 27 februari 2018
  18. Tentoonstelling ‘Portretten getuigen’ – Foto’s van André Goldberg, tot en met 30 januari 2018
  19. Première van de film van Lydia Chagoll over kunstenaar Felix Nussbaum, 19 januari 2018
  20. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2017 – ‘Beasts of No Nation’, dinsdag 28 november 2017
  21. Symposium ‘Getuigenis in vertaling’, 28 november 2017
  22. Vormingsdag ‘Het nazivernietigingsproces: een technische invalshoek’, 22 november 2017
  23. Boekvoorstelling ‘Tadeusz Pankiewicz: Apotheker in het getto van Krakau’, 19 november 2017
  24. Namiddag ‘Muziek onder het Derde Rijk’ Thema 2017: ‘Een verloren jeugd’, 9 november 2017
  25. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2017 – ‘Under sandet’, dinsdag 31 oktober 2017
  26. Uitreiking van de Prijzen Stichting Auschwitz 2016-2017, 26 oktober 2017
  27. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2017 – ‘Grave of the Fireflies’, dinsdag 26 september 2017
  28. Plaatsen van 9 ‘Struikelstenen’, 1 september 2017
  29. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2017 – ‘Idi i Smotri’, dinsdag 30 mei 2017
  30. Vertoning van de film ‘DENIAL’, woensdag 17 mei 2017
  31. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2017 – ‘El laberinto del fauno’, dinsdag 25 april 2017
  32. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2017 – ‘NAPOLA: ELITE FÜR DEN FÜHRER’, dinsdag 28 maart 2017
  33. Studiereis ‘In het spoor van de Shoah in Polen’, van 10 tot en met 17 juli 2017
  34. Vertoning van de film ‘SON OF SAUL’, 23 november 2016
  35. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2016 - ‘Im Labyrinth des Schweigens’, 22 november 2016
  36. Reeks van conferenties van Gideon Greif, 20-24 november 2016
  37. Namiddag ‘Muziek in de kampen: Erfgoed en herbeleving’, 10 november 2016
  38. Vormingsdag ‘Het nazivernietigingsproces: een technische invalshoek’, 9 november 2016
  39. Uitreiking van de Prijzen Stichting Auschwitz 2015-2016, 27 oktober 2016
  40. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2016 - ‘Der Staat gegen Fritz Bauer’, dinsdag 20 september
  41. Project ‘Opstand in Auschwitz’
  42. Plaatsing van herinneringskasseien voor de kinderen van Izieu in Brussel en Luik
  43. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2016 - ‘SON OF SAUL’, dinsdag 24 mei
  44. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2016 - ‘IDA’, dinsdag 26 april (nieuwe datum!)
  45. Vertoning van de documentaire ‘Le Nom des 86’, 10 mei 2016
  46. Cineclub ‘Verdoken beelden’ 2016 - ‘IDA’, dinsdag 22 maart
  47. Projectie van de documentaire ‘Gedeporteerd van Mechelen naar Auschwitz’: 15 maart 2016
  48. Studiereis ‘In het spoor van de Shoah in Polen’, 15 tot en met 22 augustus 2016
  49. Projectie van de documentaire ‘Gedeporteerd van Mechelen naar Auschwitz. Getuigen vertellen...’, 1 december 2015
  50. Nieuwe cineclub ‘Verdoken beelden’ - The Reader, 26 november 2015
  51. Plaatsing van 31 nieuwe herinneringskasseien, 3 en 4 november 2015
  52. Agenda van de tentoonstellingen van de vzw Auschwitz in Gedachtenis
  53. Gratis naar de film met uw klas?
  54. Uitreiking van de Prijzen Stichting Auschwitz 2014-2015, 8 oktober 2015
  55. Lerarendag Kazerne Dossin, 7 oktober 2015
  56. Inhuldiging van de Paul Haltersquare, 6 oktober 2015
  57. Uitreiking van een ereteken aan Henri Goldberg op de ambassade van Polen
  58. Studiereis ‘In het spoor van de Shoah in Polen’: 20 t/m 27 juli 2015
  59. Trein der 1000 naar Auschwitz-Birkenau - mei 2015
  60. Inhuldiging van een Gedenkplaat ter herinnering aan de slachtoffers van de Geheimfeldpolizei, 8 mei 2015
  61. Officiële inhuldiging van de ‘Struikelstenen’ ter nagedachtenis van de familie Sobol te Elsene, 28 april 2015
  62. Studiedag ‘Welke herinnering voor de Armeense genocide?’, 16 maart 2015
  63. Vormingsdag ‘Het nazi-vernietigingsproces, een technische invalshoek’, 11 maart 2015
  64. Uitzonderlijk concert ‘Een trein naar de herinnering’, 12 januari 2015
  65. Seminarie ‘De vervolging van homoseksuelen onder het naziregime: geschiedenis en herinnering’: 5 december 2014
  66. 40 herinneringskasseien: 29 en 30 oktober 2014
  67. Kazerne Dossin: lerarendag, 29 oktober 2014
  68. Studiedag ‘De transitkampen in Europa onder het nazisme’, 23 oktober 2014
  69. Prijsuitreiking van de Prijzen Stichting Auschwitz 2013-2014: 9 oktober 2014
  70. Projectie van de documentaire ‘1942-1944. De Kazerne Dossin te Mechelen. Getuigen vertellen...’, 3 juni 2014
  71. Herinneringstoer Verzet in Brussel tijdens WO II, 4 mei 2014
  72. Avond Aharon Appelfeld te Flagey, 21 mei 2014
  73. Herdenkingen op zondag 27 april 2014
  74. In memoriam Regine Beer
  75. Projectie van de documentaire van Lydia Chagoll ‘Ma Bister’, op 28 maart 2014
  76. Inhuldiging van de ‘B’ van Auschwitz, 30 januari 2014
  77. Avant-première van de documentaire ‘Paul et Sophie, témoigner entre ombre et lumière’, 15 januari 2014
  78. Voorstelling van het werk ‘Caves de la Gestapo’
  79. Tentoonstelling ‘België 1914-1945. Levensverhalen van getuigen in het oog van de storm’
  80. Plaatsen van Gedenkstenen te ere van de broers Livschitz
  81. Prijsuitreiking van de Prijzen Stichting Auschwitz 2012-2013: 10 oktober 2013
  82. Internationaal Colloquium over de Sonderkommandos: 23, 24 en 25 mei 2013 te Brussel
  83. Seminarie ‘Geweld, gedachtenis en overdracht doorheen het stripverhaal’: 7 en 8 maart 2013
  84. Colloquium ‘États des lieux de la mémoire’, op 18 en 19 januari 2013 in Parijs
  85. Conferentie van Andreas Huyssen op 11 december 2012: ‘Het schimmenspel als medium van het politieke geheugen’
  86. Conferentie ‘Nieuwe oriëntaties in het onderzoek naar de Holocaust en de pedagogische en didactische toepassingen ervan’: 9/12/2012
  87. Prijsuitreiking van de Prijzen Stichting Auschwitz 2011-2012: 11/10/2012
  88. Verschijnen van de documentaire film over het Joodse verleden in de wijk Marollen-Zuidstation
  89. Nieuwe tentoonstelling van Auschwitz in Gedachtenis
  90. Colloquium ‘Primo Levi. De mens, de getuige, de schrijver’: 11 april 2012
  91. Studiereis 2012 naar Auschwitz-Birkenau
  92. Seminarie 'Le cinéma historique, entre fiction et documentaire': 22 en 23 maart 2012
  93. Conferentie van Professor Peter Kuon op 9 maart 2012: ‘Het KZ-memoria scripta project aan de Universiteit van Salzburg’
  94. Conferentie en vernissage van de tentoonstelling ‘Primo Levi’: 2 maart 2012
  95. Studiedag ‘Herinneringsreizen’: 23 februari 2012
  96. Filmvoorstelling: Joods verleden van de Brusselse wijk Marollen-Zuidstation: 22 februari 2012
  97. Theater: BENT van Martin Sherman in januari 2012 te Brussel
  98. Studiedag over de zetel van de Gestapo in Brussel: vrijdag, 21 oktober 2011
  99. Evocatie van de wijk 'Marollen-Zuidstation' in de 'Espace Magh', 8 oktober 2011 om 17u30
  100. Uitreiking van de Prijzen Stichting Auschwitz 2010-2011: donderdag, 22 september 2011
  101. Filmvoorstelling
  102. Gezocht
  103. Studiedag 'Gevaarlijk spel tussen Kunst en Propaganda'
  104. Studiedag 'Verplaatsingen, Deportaties, Verbanning'

Additional information

De website van vzw Auschwitz in Gedachtenis en van de Stichting Auschwitz maakt gebruik van cookies om het surfen op de site te vergemakkelijken en om bepaalde functies toe te laten. Door de website verder te gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies.